Pogotovo sad u doba pandemije se ovaj pojam često može čuti na televiziji, radiju ili u razgovoru. Društvena odgovornost pojedinca podrazumijeva njegovo moralno ispravno ponašanje prema zajednici. Pojedinac (da bi se smatrao društveno odgovornim) mora poštivati zajednicu u kojoj živi, ne stvarati nemire i nerede, održavati okoliš oko sebe čistim te ne namjerno nauditi nekome drugome.
Ovdje također spada promišljena potrošnja dostupnih resursa (voda, struja, drva, plin, hrana), empatija te pružanje pomoći manje sretnima, briga o starijima i o djeci. Također, jedan od banalnijih primjera bi mogao biti kada ustupite svoje mjesto u javnom prijevozu trudnici, starijoj osobi ili općenito osobi koja ima poteškoća pri stajanju u javnom prijevozu.
U doba korona virusa, ovo podrazumijeva da nosite masku (čistu, treba paziti i na sebe), dezinficirate ruke i održavate razmak u korist zajednice tj kako virus nebi prelazio sa vas na druge, u slučaju da ga imate. Također, ovdje bi spadalo da ako imate temperaturu ostanete doma...
Dakle, društvena odgovornost su svi postupci koje vi poduzimate kako bi poticali pozitivan rast i boljitak zajednice.