Istraživanje i proizvodnja nafte i plina
Visoke razine cijena ugljikovodika nastavljene su i odražavaju povećan geopolitički rizik i neizvjesnost u pogledu učinaka sankcija na globalna energetska tržišta.
Više cijene rezultirale su sa 556 milijuna kuna višim prihodima. Viša cijena plina imala je pozitivan utjecaj na prihode u iznosu 270 milijuna kuna, dok je 67 posto viša cijena Brenta rezultirala sa 247 milijuna kuna većim prihodima od prodaje sirove nafte i kondenzata. Ostali proizvodi pozitivno su utjecali na prihode u iznosu od 39 milijuna kuna.
Unatoč većoj proizvodnji sirove nafte zahvaljujući uspješno izvedenim projektima u sklopu optimizacije, ukupna proizvodnja ugljikovodika u Hrvatskoj smanjena je kao rezultat očekivanog prirodnog pada, kako na odobalju tako i na kopnu. U međunarodnoj proizvodnji sirove nafte, ona je bila niža u Egiptu, a viša u Angoli u usporedbi s istim razdobljem lani. U Egiptu je nova koncesija za istraživanje East Bir El Nus (WD-08) dodijeljena Ini i Energeanu s podjelom udjela od 50-50 posto.
Viša kapitalna ulaganja u odnosu na isto razdoblje lani pretežno su rezultat razradnih aktivnosti u sklopu radova na hrvatskom odobalju i kopnu.