Hotspot je engleski naziv za bežične lokalne računalne mreže postavljene na javno dostupnim lokacijama, putem kojih korisnici mogu da pristupaju Internetu koristeći Wi-Fi laptop računala ili druge uređaje sa Wi-Fi mogućnostima.
Hotspot se još zove i čvorište na koji se spajaju svi ostali korisnici. Ako je mreža osigurana ona će tražiti WEP ili noviji WPA-2 ključ. Ako je hotspot slobodan onda nema nikakvih ograničenja za spajanje (ne traži se lozinka).
Gdje se hotspot nalazi?
Hotspot lokacije najčešće se nalaze u kafićima, hotelima, zračnim lukama, marinama, željezničkim stanicama, kongresnim centrima i drugim javnim mjestima. Kompanije i sveučilišta često uvode hotspot-ove kako bi svojim posjetiocima i gostima ponudili bežični pristup Internetu. Ovakve usluge su ponekad dostupne i u avionima, vlakovima i brodovima.
Hotspot lokacije mogu se naći na mnogim javnim mjestima u tehnološki razvijenim zemljama. Navodimo nekoliko tipičnih mjesta gdje se mogu naći Wi-Fi hotspot mreže:
-
kafići, restorani i barovi
-
hoteli, moteli i gostionice
-
knjižare i biblioteke
-
prijemni holovi
-
zračne luke
-
marine
-
avioni
-
klubovi i organizacije
Kako je nastao naziv hotspot?
Sam termin Wi-Fi u opticaj je uvela Wi-Fi Alliance, da bi opisala proizvode za lokalne bežične računalne mreže koji su bazirani na IEEE 802.11 standardima.
Kako se spojiti na hot sport?
-
uključite Wi-Fi HotSpot na svom mobilnom uređaju ili računalu
-
povežite se na bežičnu mrežu i - spojeni ste!
-
ako treba nastavite sljedeće:
-
pokrenite internetski pretraživač npr. Google i pozovite bilo koju internetsku stranicu
-
potražite početnu bilo koju web stranicu
-
upišite svoje korisničke podatke i spojeni ste!
Spajanje na hotspot je najčešće vrlo jednostavno.