Konflikti su sastavni dio svih tvrtki a naročito obiteljskih. Tu se dešava da se obiteljski problemi "prelivaju" na posao i da poslovni problemi utječu na obiteljske odnose. Prije svega je bitno od početka postaviti pravila da se ne miješa privatno i poslovno, da se odredi cilj i da će od truda svi imati koristi i unaprijed postaviti pravila kako ne bi dolazilo do animoziteta na primjer odrediti da ko više doprinese projektu da će dobit bonus, da ostali ne misle da je jedan član dobio bonus jer ga više voli glavni u tvrtki.
Konflikti unutar obiteljske tvrtke se dijele na : konflikte u zadacima, konflikte u procesu rada i obiteljske. Prva dva mogu biti nekad i korisna jer neko može ukazati na grešku drugog i ako se uspješno ispravi greška i riješi konflikt to će samo poboljšati poslovanje tvrtke. A treći tip konflikta može dovesti čak i do raspada tvrtke. Oni koji posjeduju obiteljske tvrtke provedu 20%vremena rješavajući obiteljske konflikte.
Postoji pet načina za rješavanje obiteljskih konflikata unutar tvrtke :
- natjecanje-svak treba da se fokusira na svoje zadatke i svoj cilj i truditi se da bude najbolji
- prilagođavanje-ukoliko dođe do sitnih problema treba težiti kompromisu
- suradnja - s vremena na vrijeme treba organizovati i obiteljske sastanke, ići na obiteljske odmore kako bi se članovi obitelji jače povezali i kako bi imali prostor riješit eventualne nesuglasice
- kompromitiranje-javno izić sa problemom a ne akumulirat probleme koje je poslje teško razriješiti
- izbjegavanje-oni koji nisu kvalifikovani, kompetentni treba da izbjegavaju zadatke i odgovornosti koje ne mogu podnijeti i završiti. Iako teže svi što većoj poziciji, s većom pozicijom dolazi i veća odgovornost i zahtjeva više iskustva.