UI kit se definira kao komplet odnosno zbirka predefiniranih i dizajniranih elemenata nekog korisničkog sučelja te sadrži skup elemenata dizajna kao što su komponente i stilovi korisničkog sučelja.
Primjena gotovih i licenciranih UI kitova je uobičajena kod programera jer štedi vrijeme i novac. Ne treba se angažirati dizajnera UI kita, već se kupuje gotova te obično stilski lijepo uređena zbirka elemenata koje programeri mogu jednostavno koristiti prilikom izrade aplikacije i fokus razvoja softvera može biti na poslovnoj logici, pa finalni proizvod može biti prije gotov.
S obzirom da elemenata UI kita ima stotine, ako ne i tisuće, varijacije na temu konačnog softverskog produkta su tako velike i mnogobrojne, te s obzirom da će se različite softverske aplikacije uz isti UI kit najvjerojatnije koristiti za različite namjene i zadatke, konačni user experience neće previše govoriti o tome da li su elementi baš originalni, već će više ići u prilog činjenici da su lakše upotrebljivi jer je korisnik već negdje (možda!) susreo taj isti UI kit i te iste njegove elemente.
Odgovor za framework ne bih previše pridavao važnosti u tome segmentu. To nije prezentiranje kupljenih radova kao svojih jer framework je samo platforma na kojoj se tek razvija nešto svoje. Namjena frameworka (pa i UI kita) upravo i je da koristi i ugradi u vlastiti softverski projekt, a s druge strane da ubrza razvoj istog.