1. Ne pretjerujte i ne izmišljajte vještine
Važno je da u životopisu ne pretjerujete u opisu svojih vještina. Nemojte svoj životopis natrpati pridjevima poput najbolji, izvrstan, strastven, posvećen... Cilj je prikazati sebe u najboljem mogućem svjetlu, no ne treba pretjerivati. Ako ste u određenoj vještini (primjerice govorenje stranog jezika) na dobroj razini, nemojte u životopisu napisati da ste sjajni jer će poslodavac kad-tad shvatiti na kojoj su razini zaista vaše vještine. Umjesto da navedete gomilu vještina, navedite rezultate i dostignuća iz vaših profesionalnih i osobnih iskustava. Ako imate odlične komunikacijske vještine, napišite na kojem ste ih poslu i na koji način izbrusili.
2. Neprikladna slika u životopisu
Ako životopisu prilažete sliku pazite da ona bude prikladna i profesionalna, dakle ne slika s plaže ili mutna slika.
3. Nepregledan životopis
Bitno je da životopis bude sistematičan i pregledan te da se držite forme, a ne da on bude napisan zbrda-zdola. Također u životopisu nemojte navoditi neke osobne informacije za koje ne biste htjeli da vas poslodavac pita na razgovoru kao što su bračni status, imate li djecu, broj djece, vjeroispovijest, nacionalnost i slično.
4. Nepotpuno navedeno radno iskustvo
Nepotpuno navedeno radno iskustvo ono je što poslodavci ne vole vidjeti u životopisu. Potrebno je da navedete gdje ste radili, opis vaših radnih zadataka te vremenski period unutar kojeg ste radili na određenom radnom mjestu. Radna iskustva navode se od najnovijeg prema najstarijem.
5. Predugačak životopis i irelevantne informacije
Bitno je da se u životopisu fokusirate na ključne činjenice i da navedete ona radna iskustva koja su relevantna za radno mjesto na koje se prijavljujete, a ostala možete izostaviti.
6. Gramatičke i pravopisne pogreške, tipfeleri