Dolaskom toplijeg vremena u naše domove ulaze različiti kukci, a među njima nalaze se i moljci. Moljci funkcioniraju i preživljavaju zahvaljujući snažnom osjetu mirisa, zbog čega ih izrazito privlače ljudski mirisi, posebice miris ljudske kože na odjeći.
Moljce u ormar privlače miris dezodoransa ili roll-ona na odjeći, kao i mrlje bijelog vina. Prije pranja odjeće treba provjeriti i džepove odjeće kako moljcima ne bismo ostavili neki mamac. Moljce privlači i štirka, stoga je poželjno da se štirkanje stolnjaka i odjeće koji se neće koristiti u skoro vrijeme radije odgodi. Trebalo bi izbjegavati pospremanje odjeće u najlonske vrećice. Ukoliko se moljac zatekne u takvoj vrećici, imat će idealne uvjete za razmnožavanje.
Kuglice protiv moljaca svakako treba izbjegavati kupovati jer su izrazito štetne i otrovne. S obzirom da su teškog mirisa, kasnije se tog mirisa teško riješiti.
Moljce podalje od ormara drže menta i ružmarin čiji se listići mogu držati u vrećicama. Cedar je u obliku gela, vrećica ili kockica vrlo učinkovito tjera moljce, a potrebno ga je mijenjati svakih šest mjeseci.
Ako su se moljci uvukli u ormar, svu odjeću treba dobro oprati, a ormar temeljito očistiti. Umjesto štetnih i toksičnih repelenata koje treba izbjegavati, preporuča se ormar očistiti otopinom tople vode i octa. U čišćenju se mogu koristiti ulja lavande, cedrovine ili metvice.
Nakon pranja u džepove odjeće mogu se staviti listići cedrovine ili mente u vrećicama kako bi se izbjegli moljci. U tjeranju moljaca učinkovite su i vrećice napunjene sušenom lavandom ili ulje citronele. Također, lovorov list može se staviti po policama čistog ormara s odjećom jer miris lovora tjera moljce.