Mislim da svaki roditelj svakom svojem djetetu želi najbolje pa to uzročno-posljedično uključuje i lakši i sigurniji ulazak u svijet odraslih kroz dječju štedna polica osiguranja života, odnosno dječje životno osiguranje - sklopljena u korist maloljetnog djeteta i to najčešće do djetetovog 18. rođendana tj. punoljetnosti.
Napominjem da uz samo dječje životno osiguranje još se mogu uzeti i dodatna dječja osiguranja kao npr. osiguranje od posljedica nesretnog slučaja (nezgode), lom kostiju djeteta, te osiguranje za slučaj smrti ugovaratelja osiguranja - roditelja ili skrbnika.
Kao i kod životnog osiguranja za odrasle, za dječje životno osiguranje je bitno da birate osiguravajuće društvo koje duži niz godina radi s dobiti u poslovanju i još da društvo pripisuje tu dobit bonusu u policama njihovih životnih osiguranja.
Svakako se isplati dječje životno osiguranje jer na štednju u sklopu ovog osiguranja društvo odmah pripisuje fiksnu kamatnu stopu, ali prema trajanju ugovora. I ovisno o dobi maloljetnog osiguranika. Dobit dječjeg životnog osiguranja se pripisuje naknadno, te kreće od 3. godine ugovora pa sve do isteka (najčešće do djetetove 18. godine života).