Petra Jurčić u rubrici Turizam i putovanja od
Kakvo je vaše mišljenje o New Yorku? Jeste oduševljeni ili je ipak prevladalo razočaranje?

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

2 odgovor(a)

+19 glasa
Suzanna Marić od

I za mene je posjet New Yorku bio je ostvarenje dugogodišnjeg sna. Samo otada je prošlo dosta godina, skoro desetljeća... Ali zato se sjećam kao da je bilo jučer kad sam otišla na svoju prvu Broadway predstavu. To je za mene stvarno bilo nezaboravno iskustvo. Energija publike i sjajna izvedba glumaca... Što reći nego da su me tada ostavili, pa da kažem - bez daha. I onda posjet Muzeju moderne umjetnosti (MoMA) bila mi je - prava gozba za oči.  Nevjerojatne umjetničke ekspresije! Bila sam impresionirana s poznatim slikama i skulpturama - gdje sve vidim uživo! OK, bilo je i manje poznatih umjetnika koji su me iznenadili svojom kreativnošću.

Naravno, nisam mogla propustiti posjetiti i barem odozdo pogledati Kip slobode (bila je prevelika gužva za čekanje u redu da se popnem gore), ali sam se zato popela (liftom) na Empire State Building. Pogled s vrha, na sve strane grada, to je jednostavno neopisivo već morate doživjeti biti tako visoko u nekom razvijenom i urbanom gradu.

Nije bilo baš nekog razočaranja općenito u New Yorku. Već samo iznenađenja. Pozitivna!

Petra Zovko od
Blago vama na posjeti...‌
+4 glasa
Nino Marić od

Ima dosta ljudi koji su posjetili grad koji nikad ne spava. Iako još nisam, namjeravam te sam prikupio neke dojmove. Prvo bih izdvojio visoke nebodere i ciglaste zgrade koje su sinonim za New York. No ono što je fenomenalno tamo, a što se svi kojinsu bili tamo slažu, je da taj grad pruža toliko mogućnosti, toliko različitih mišljenja, toliko pozitivne energije, toliko povijesnih elemenata na jednom mjestu, da svatko tko je iole normalan treba posjetiti New York barem jednom u životu.

Eto, to je moja rečenica o tom gradu iako ga tek namjeravam posjetiti.

Petra Jurčić od
Definitivno se slažem da je to grad koji ne spava i koji nudi velike mogućnosti, za svakoga se pronađe nešto zanimljivo.
Bila sam u New Yorku i koliko god sam jedvo čekala ići ipak me nije oduševio koliko sam smatrala da hoće. Možda je stvar što sam imala velika očekivanja, ne znam, ali nekako mi nešto nedostaje. Vjerojatno je to stvar od osobe do osobe. Baš zbog toga me zanimalo ima li netko tko se osjećao kao ja.‌
Nino Marić od
Iz priloženog odgovora i ja imam velika očekivanja. Možda baš ne bih trebao imati da mi se ne dogodi tvoj scenarij. Hm, hm.‌

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

3 odgovora 649 👀
1 odgovor 130 👀
1 odgovor 429 👀
1 odgovor 324 👀
1 odgovor 903 👀
1 odgovor 252 👀
Znatko predstavlja

Zdravlje i tehnologija u doba klimatskih promjena

Zagreb
2. travnja 2025.

BESPLATNE PRIJAVE

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

15.7k pitanja

25.5k odgovora

10.3k komentara

1.7k korisnika

...