Redakcija u rubrici Hrana i piće od
uređen od Redakcija
Kako je izgledao prvi festival pelina i gorkih likera - Aperitivo 2026 u Rijeci?

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

1 odgovor

+3 glasa
Marina Vuka od

Pije se samostalno, kao aperitiv, u kombinaciji s tonikom ili colom, ali u 'štrukani' uz svježi sok citrusa. Neki ga piju i uz malo sode vode kako bi produžili uživanje u jednom od najpopularnijih aperitiva.

O pelinu i njegovoj popularizaciji, ali i drugim biljnim likerima žustro se raspravljalo i degustiralo zadnjeg vikenda Veljače u Rijeci u kojoj je održan prvi festival pelina i gorkih likera pod nazivom "Aperitivo".

Festival koji je osmislila Adriana Battistella, okupio je u prostoru Exportdrva čak 18 domaćih proizvođača pelinkovca i biljnih likera, a među njima su bili Badel, Maraska, Darna, Suza, Aura, Sempervivum Distillery, Lynx, Rossi, Martesi, Brandystra, Castrum, Martin Albus, Vivoda distillery, Kusshh distillery, Grabar distillery, Vapore distillery i Vergilas distillery.

"Prisutne destilerije predstavile su svoje najbolje proizvode, dok je publika na svojim glasačkim listićima izabrala najbolji pelinkovac festivala. Ono što dodatno ističem su jako zanimljive radionice, kao i predavanja koja su vodili ponajbolji hrvatski autoriteti za ovo područje", istaknula je organizatorica festivala kojoj je cilj upravo njegova organizacija bila poticaj za popularizaciju kulture gorkih likera koji su duboko ukorijenjeni u povijest ovih prostora.

Foto: Promo

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

1 odgovor 521 👀
1 odgovor 197 👀
1 odgovor 413 👀
1 odgovor 38 👀

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

17.1k pitanja

27.1k odgovora

10.7k komentara

1.8k korisnika

...