Ako znamo dobro slušati druge kada govore i osvijestiti ono što dijele s nama, možemo puno naučiti iz tuđih iskustava i ne se upuštati u takve situacije. Naime, nekada je bolje pozorno zapamtiti tuđe iskustvo, kako se ne bismo trebali opeći na svojoj koži.

Naravno, da dobro i najviše pamtimo ono što se nama dogodilo i kroz što smo sami prošli, ali to ne znači da moramo sve iskusiti kako bismo naučili neke lekcije i kako bismo znali postupati sljedeći puta u takvim situacijama.
Iz tuđih iskustava možemo puno naučiti ako dobro o njima promislimo i shvatimo koji je postupak i zašto bio ili dobar ili pogrešan i onda, kada se nađemo u sličnoj situaciji, znat ćemo kako treba reagirati.
Svako iskustvo, bilo dobro ili loše, koje netko podijeli s nama je dragocjeno. Mi smo ti koji odlučujemo kako ćemo se prema njemu postaviti i hoćemo li ga uzeti u obzir.