SEAT S.A. započinje svoj put ka elektrifikaciji
SEAT S.A. počet će proizvoditi potpuno električna vozila za različite marke do 2025. godine
30. obljetnica otvorenja tvornice SEAT S.A. u Martorellu podudara se s početkom najveće transformacije do sada – prijelaz s motora na izgaranje na elektrifikaciju.

Ovaj prijelaz s ukupnim ulaganjem od 3 milijarde eura uključivat će sva područja:
- istraživanje i razvoj,
- proizvodnju i logistiku,
- komercijalu te
- ljude i organizaciju.
Glavna tvornica SEAT S.A. počet će proizvoditi potpuno električna vozila za različite marke unutar koncerna do 2025. godine.
Kako bi to bilo moguće, tvrtka je osmislila strateški plan koji uključuje pet glavnih stupova:
- ljude i organizaciju,
- elektrifikaciju i proizvod,
- cjelovitu proizvodnju (E2E),
- digitalizaciju i
- održivost.
Jedan od ključnih projekata ove transformacije jest vodstvo SEAT S.A. u klasteru malih BEV vozila za Volkswagen koncern, obitelji vozila koja će demokratizirati održivu urbanu mobilnost za različite marke. Martorell će postati jedno od proizvodnih središta koncerna za ta električna vozila i ključni dio lanca vrijednosti električnih vozila u Španjolskoj, u skladu s projektom Future: Fast Forward.

Plan uključuje:
- elektrifikaciju tvornica Martorell i Pamplona,
- izgradnju nove ogromne tvornice baterija u Saguntu (Valencija) i
- stvaranje cjelovitog ekosustava dobavljača.
Markus Haupt, izvršni potpredsjednik za proizvodnju i logistiku SEAT S.A., dodao je:
„Budući da je fokus ove transformacije u našim tvornicama, pred nama je velik izazov: promjena naših proizvodnih procesa kako bi elektrifikacija postala stvarnost. Kako bismo to postigli, integrirat ćemo nove tehnologije u tvornicu Martorell i obučavati naše zaposlenike kako bismo osigurali da imaju potrebna postrojenja i vještine za upravljanje elektrifikacijom SEAT S.A.”