Filip Jurišić u rubrici Internet od
Koliko treba Googleu da indeksira stranicu i počne ju prikazivati u tražilici nakon što se napravi registracija nove stranice? Naravno ne očekujem odmah pozicioniranje na prvoj stranici :)

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

1 odgovor

+4 glasa
Mario Daka od
odabran od Filip Jurišić
 
Najbolji odgovor

Ukratko, cijela ta priča s Google-om i indeksiranjem radi pomoću tzv. spidera tražilice ("pauk") koji prolazi kroz web stranice nekog web-sjedišta u potrazi za linkovima i zatim prati te linkove i skenira te nove stranice na tim linkovima, te pri tome traži još linkova, i još, i još, i .... i to radi neprekidno dan i noć - otkad postoji Google-a, vjerojatni i do kada će on postojati. Prilikom zatraživanja neke web-stranice od web-sjedišta svakoj web-stranici daje se oznaka za razlikovanje te se sve te stranice i svi ti linkovi proslijeđuju drugom alatu u cijelom procesu - indekseru tražilice koji pak vrši indeksiranje svih tih stranica i linkova te označavanje važnosti svake od te stranice i linka.

Taj proces prikupljanja i indeksiranja stranica i linkova Google stalno mijenja. Tako se mijenjaju prioriteti što će Google indeksirati, zašto će nešto indeksirati, zašto nešto neće indeksirati, zašto će nešto sporije indeksirati, a nešto brže indeksirati. Ako hoćete biti brže indeksirani bitno je koliko imate linkova koji linkaju na Vašu web-stranicu te koga ona sve linka. Ali oprez! Treba biti oprezan da se ne linkaju sumnjive web-stranice, tematski nepovezanim web-stranicama, da se ne sudjeluje u pretjernoj razmjeni linkova (da Vas Google okarakterizira kao farmu linkova).

Za kraj - zašto ne odmah očekivati pozicioniranje na prvoj stranici? I to je moguće! :-)

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

2 odgovora 911 👀
3 odgovora 1.5k 👀
Marina Baričanec 12.12.2013. pitanje u rubrici Web Marketing od Marina Baričanec
1 odgovor 906 👀
1 odgovor 913 👀
2 odgovora 519 👀
Znatko predstavlja konferenciju

Zagreb, 07. i 08.10.2026.
KUPI ULAZNICU
Znatko predstavlja
prodajnu konferenciju


Prodaja budućnosti –
ljudi, AI i kupci u igri moći


Zagreb
22. i 23.10.2026.

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

17.3k pitanja

27.2k odgovora

10.7k komentara

1.8k korisnika

...