Prema Zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji, nasilje u obitelji je:
1. primjena fizičke sile uslijed koje nije nastupila tjelesna ozljeda
2. tjelesno kažnjavanje ili drugi načini ponižavajućeg postupanja prema djeci
3. psihičko nasilje koje je kod žrtve prouzročilo povredu dostojanstva ili uznemirenost
4. spolno uznemiravanje
5. ekonomsko nasilje kao zabrana ili onemogućavanje korištenja zajedničke ili osobne imovine, raspolaganja osobnim prihodima ili imovine stečene osobnim radom ili nasljeđivanjem, onemogućavanje zapošljavanja, uskraćivanje sredstava za održavanje zajedničkog kućanstva i za skrb o djeci
6. zanemarivanje potreba osobe s invaliditetom ili osobe starije životne dobi koje dovodi do njezine uznemirenosti ili vrijeđa njezino dostojanstvo i time joj nanosi tjelesne ili duševne patnje.
Rekla bih da obiteljsko internet nasilje spada u psihološko nasilje s obzirom na to da može uzrokovati uznemirenosti pojedinca.
Obiteljsko nasilje možete prijaviti policiji (192), državnom odvjetništvu ili centru za socijalnu skrb. Sva tijela koja postupaju u povodu nasilja u obitelji dužna su postupati hitno.
U priloženom se nalaze ADRESAR USTANOVA, ORGANIZACIJA I OSTALIH INSTITUCIJA KOJE PRUŽAJU POMOĆ, PODRŠKU I ZAŠTITU ŽRTVAMA NASILJA U OBITELJI: https://gov.hr/UserDocsImages/Dokumenti/ADRESAR%20USTANOVA,%20ORGANIZACIJA%20I%20OSTALIH%20INSTITUCIJA%20KOJE%20PRUZAJU%20POMOC,%20PODRSKU%20I%20ZASTITU%20ZRTVAMA%20NASILJA%20U%20OBITELJI.pdf?vel=573695