Erik Vidović u rubrici Osobni razvoj od
Jeste li ikad sanjali san o nekom događaju i kasnije se dogodilo točno ono iz vašeg sna, od riječi do riječi? Kakvo je vaše gledište o tom fenomenu? Naravno da nije riječ o čaranju ni tumačenju snova jer snove ne možemo birati. Što kad se to događa članovima obitelji s koljena na koljeno (npr. baka, majka, kći)?

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

1 odgovor

+3 glasa
Fatima Kapić od

To mi se često dešava. Ta pojava se naziva "deja-vu" ili "već viđeno". Mi taj san ne pamtimo ali kad se taj događaj desi na javi,u stvarnosti,  tada imamo utisak da smo to već vidjeli i proživjeli ali da se prethodno nije desio u realnosti, već kao da nam je predskazano što će se desiti. I taman kada shvatimo da smo to već vidjeli i kad pomislimo "šta se ono dešava slijedeće" onda taj efekat nestaje.

O tome sam pronašla da postoji više teorija i objašnjenja zašto se to događa.

  1. Prema prvoj teoriji, smatra se da smo te događaje već preživjeli u prethodnom životu i da je sve obrisano iz sjećanja a da su neki dijelovi ipak ostali u blijedom ili potisnutom sjećanju i da ih se sjetimo tek kada se počnu dešavati 
  2.  Prema drugoj teoriji, teoretičari smatraju da dok smo još u utrobi majki da nam se prikaže "na brzinu" sve što ćemo proživjeti ( isto kao što mnogi smatraju da kad osjete trenutak smrti cijeli život im se prikaže kao kratak film naročito pri uredu). Pošto bebe nemaju još razvijenu moć pamćenja, ništa se od prikazanog ne upamti (ali uvijek ima izuzetaka) osim što ostanu mali dijelovi u sjećanju i to se sjećanje pokrene tek kada se taj događaj dešava

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

1 odgovor 407 👀
3 odgovora 470 👀
2 odgovora 250 👀
Znatko predstavlja

Blockchain tehnologije

Zagreb
14. - 16. 01. 2025.

KUPI ULAZNICU
Znatko predstavlja

Ući, rasti i poveži se!

Zagreb
22. 02. 2025.

KUPI ULAZNICU

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

15.5k pitanja

25.2k odgovora

10.1k komentara

1.7k korisnika

...