U nekim kućanstvima, perilica rublja radi gotovo svakodnevno, nekada i po više puta na dan. Zbog toga, u njoj se nakupljaju nečistoće koje mogu uzrokovati neugodne mirise.
Postoji više uzroka neugodnih mirisa, a osim nečistoća to mogu biti i kamenac i masnoće. Također, zbog opranog rublja koje predugo stoji u perilici rublja mogu nastati gljivice i bakterije koje će također doprinijeti neugodnom mirisu. Gljivice i bakterije "vole" ostatke omekšivača i deterdženata pa je bitno paziti kod njihovog doziranja.
Evo nekoliko savjeta kako ukloniti neugodan miris iz perilice rublja. Bitno je zapamtiti da filter treba čistiti jednom mjesečno. Zatim, posudu u koju idu deterdžent i omekšivač izvaditi i dobro oribati alkoholnim octom ili sredstvom za čišćenje. Uz to, dobro očistiti i tu šupljinu u kojoj se nalazi posuda. Nakon toga, jednu šalicu sode bikarbone ubaciti u bubanj, u posudu za deterdžent uliti jednu litru alkoholnog octa i to oprati na najvišoj temperaturi koju ima perilica rublja (najčešće je to 90 ili 95 stupnjeva). Ta kombinacija octa i sode trebala bi ukloniti bakterije koje uzrokuju neugodan miris.
Valja napomenuti da je uvijek dobro imati lagano otvorena vrata perilice kako bi zrak cirkulirao i kako bubanj ne bi ostao vlažan. I ne smije se zaboraviti čišćenje gume oko vrata jer se na njoj može taložiti deterdžent.