Maja Zorić u rubrici Društvo od

Da li smatrate Benjamin Netanyahu postao u 2024. 

a) branitelj naroda ili 
b) neprijatelj demokracije ili
c) nešto treće?

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

1 odgovor

+9 glasa
Fatima Kapić od
odabran od Maja Zorić
 
Najbolji odgovor
Mislim da je predsjednik Izraela Benjamin Netanyahu neprijatelji demokracije i ratni zločinac. Ko nije ni upućen u tu situaciju može da shvati čim je Haag izdao nalog za njegovo hapšenje i za hapšenje ministra obrane Izraela iako je Amerika na strani Izraela (a Haag ne bi mogao ni nitko ne bi mogao da se suprotstavi Americi baš)

Što se kaže prešli su svaku mjeru.

Oni što govore da je branilac naroda to smatraju govoreći da je sukob započeo jer je Hamas oteo i ubio vojnike Izraela. Problem Izraela i terora nad Palestincima ne traje od 2023 već mnogo duže s obzirom da vojnici Izraela su branili muslimanima ulazak u AlAksu džamiju i često su im upadali i Izrael vrši prokopavanje ispod Al Akse. Čak su i neki Izraelićani protestirali protiv terora Izraela nad Palestinom. Hamas je želio razmjenu zarobljenih jer je Izrael uhitio neke Palestince po političkoj osnovi i željeli su da im se da mir i sloboda da uđu u Al Aksu.

Znam da je i prije 13 godina bilo skupljanje pomoći za Palestince jer su osiromašeni, u tišini zatvarani bez objave medija o tome i Hamas je htio tome stati na put.

Umjesto dogovora Izrael je odgovorio genocidom nad desetinama tisuća Palestinaca i njihovim izgladnjivanjem. Čak i u slučaju rata ne treba da se civili ostave bez hrane i vode ali ko god nije nekog mogao da porazi i uništi sprovodio je tu taktiku iscrpljenja što je nehumano. Naročito ima možda dosta stvari koje njihovi mediji ne objavljuju i koji se dešavaju kao i ranije bez izvještavanja
Goran Gonar od
Dobro ste rekli. Ne vidim tu puno demokracije. Ali na razini i utjecaju na kojem židovi egzistiraju u Izraelu, sumnjam da će Benjamin Netanyahu ikad biti izručen nekom sudu izvan Izraela.‌

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

2 odgovora 463 👀
Znatko predstavlja

Blockchain tehnologije

Zagreb
14. - 16. 01. 2025.

KUPI ULAZNICU
Znatko predstavlja

Ući, rasti i poveži se!

Zagreb
22. 02. 2025.

KUPI ULAZNICU

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

15.5k pitanja

25.2k odgovora

10.1k komentara

1.7k korisnika

...