„Škola za život“ reforma je obrazovanja pokrenuta od strane MZO-a. U eksperimentalnom programu "Škole za život" sudjelovalo je 48 osnovnih i 26 srednjih škola iz svih županija u Republici Hrvatskoj. Glavni ciljevi reforme su povećanje kompetencija učenika u rješavanju problema i povećanje zadovoljstva učenika u školi te motivacija njihovih učitelja i nastavnika. Ovaj se program od jeseni 2019. provodi u svim školama u RH, i to u 1. i 5. razredima osnovnih škola, u 7. razredima osnovnih škola u nastavnim predmetima matematika, fizika i kemija te u 1. razredima gimnazija i u 1. razredima četverogodišnjih strukovnih škola u općeobrazovnim predmetima. Glavni ciljevi pri opremanju škola su opremanje digitalnim sadržajima i modernom tehnologijom te opremanje školskih knjižnica.
Izvor:https://skolazazivot.hr/.
Projekt e-Škole trajao je od 2015. do 2018. godine kao pilot projekt, a od 2018. godine provodi se druga faza projekta. Projekt provodi CARNET. Glavni ciljevi projekta su digitalizacija nastavnog procesa, kao i poslovanja škole. Nastoji se unaprijediti digitalne kompetencije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika. U nastavu se uvode digitalni alati koje mogu osmišljavati sami nastavnici te se učenicima osiguravaju kompetencije potrebne za tržište rada. Potiče se samostalan rad i kritičko razmišljanje učenika. Također, škole se nastoji opremiti svom potrebnom računalnom tehnologijom i infrastrukturom.
Izvor: https://www.e-skole.hr/program-e-skole/.
Dakle, "Škola za život" reforma je cjelokupnog obrazovnog sustava čiji glavni ciljevi su unapređenje obrazovanja i nastavnog procesa, povećanje zadovoljstva učenika i učitelja, stjecanje kompetencija potrebnih za tržište rada te opremanje škola. Osim osnovnih i srednjih škola, reforma obuhvaća i predškolske ustanove. Projekt e-Škole se pak fokusira isključivo na digitalizaciju škola, odnosno na digitalizaciju poslovanja te na uključivanje digitalnih alata u nastavu.