Marko Radić u rubrici Web Poslovanje od
Zanima me pokretanje internetskog radija, ali mi nije jasno kako u tom slučaju ide plaćanje autorskih prava kod emitiranja pjesama?

znam da kod klasičnog radija (radio valovi) plaća se cifra paušalno zampu... a što je u ovom slučaju?
Rom Monte od
moved od Znatkica
I mene zanima pokretanje internetskog radija, ali mi nije jasno kako u tom slučaju ide plaćanje autorskih prava kod emitiranja kompozicija?. Takođe me interesuje koji je najbolji način (tehnički), da se to uradi, kao i gdje (na internetu) je to  najbolje uraditi? Koliko košta hosting, da li postoji neki dobar sajt za hostovanje, koliko slušalaca može radio da ima...  Ako to neko radi za novac, možemo se dogovoriti, takođe. Radio bi bio samo muzika 0-24h, bez priče.

Zahvaljujem na svakom savjetu i informaciji.

Srdačno,

Rom Monte‌

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

1 odgovor

+6 glasa
Domagoj Erol od

Reguliranje autorskih prava na radiju slično je i kod internetskih streaming servisa - ako koristite komercijalnu glazbu koja podliježe autorskim pravima. I televizija i radio plaćaju prava za korištenje glazbe kroz svoj medij kroz tzv. kolektivni sustav plaćanja - HDS ZAMP. 

Ovdje su tarife i obrasci za prijavu Vašeg internetskog radija (samo ako je komercijalan) te cijene koliko morate plaćati:

https://www.zamp.hr/korisnici/tarife-i-obrasci/pregled

Cilj ZAMP-a je, uz kolektivnu zaštitu autorskih prava, poboljšanje društvenog, ali i materijalnog statusa pjevača, muzičara i ostalih glazbenika.

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

1 odgovor 1.3k 👀
2 odgovora 3.4k 👀
2 odgovora 2.0k 👀
1 odgovor 588 👀
2 odgovora 1.3k 👀
Lovro Gorup 15.11.2020. pitanje u rubrici Kontakti od Lovro Gorup
2 odgovora 1.5k 👀
1 odgovor 404 👀
Znatko predstavlja

Zdravlje i tehnologija u doba klimatskih promjena

Zagreb
2. travnja 2025.

BESPLATNE PRIJAVE

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

15.7k pitanja

25.5k odgovora

10.3k komentara

1.7k korisnika

...