Danijel Novak u rubrici Odnosi i veze od

Da li su žene naivnije i teže prepoznaju nezrele muškarce nego što muškarci prepoznaju nezrele žene? Ako da, zašto tako mislite?

Prijavite se ili registrirajte kako biste odgovorili na ovo pitanje.

4 odgovor(a)

+10 glasa
Isidora Bijelić od

Rekla bih da na samom početku, kada su baš baš zaljubljeni, tu niko ništa ne vidi i ne prepoznaje :) Međutim, kasnije, a mnogi kažu da se i muškarci i žene promene kad dođu deca, tu mogu da počnu da isplivavaju neke osobine koje do tada partner ili partnerka nisu primećivali. 

Da li je to nezrelost, prikriveni narcistički poremećaj, sebičnost, izražena potreba za osamljivanjem itd....ništa od toga ne mora biti red flag ukoliko su obe strane voljne rešiti problem i razgovarati kako će dalje.

Ne bih klasifikovala ni žene ni muškarce kao naivnije, jer je to jako individualno. Neko će kroz život imati više posla sa nezrelim osobama pa će vrlo lako prepoznati tu osobinu kod svog budućeg partnera i jednostavno pobeći. Mislim da to ne zavisi od pola. Dok sa druge strane, ukoliko je drugi partner vešt manipulicaji ta druga osoba nikada neće uočiti te mane (recimo nezrelost), a u ulozi manipulatora može biti i muškarac i žena.

Maja Zorić od
"...kasnije, mnogi kažu da se i muškarci i žene promene kad dođu deca..."
Rekla bih - i ranije, i prije djece. Mnoge stvari isplivaju na površinu koje su dugo bile duboko skrivene u nama.‌
Isidora Bijelić od
Utoliko bolje, jer onda pre shvatite da li je osoba za vas ili nije‌
+8 glasa
Fatima Kapić od
Žene i muškarci imaju različite kriterije pri odabiru partnera. Prema nekim studijama,muškarci biraju podsvjesno partnere koje su slične njihovim mamama a mame pamte kao borce,zrele,snalažljive koje rade samo za dobrobit obitelji a naročito djece i nemaju vremena za sažaljenje. To mnogo utječe na odabir partnerki a da toga nisu svjesni.

Žene imaju drugačije kriterije,sklone su ili emotivnoj "manipulaciji" ili ako neke gledaju ekonomsku korist onda su im to jedini kriteriji. One ne vide zrelost ili nezrelost partnera što kasnije predstavlja problem u vezi ako je muškarac nezreo a ženi to me odgovara.
+7 glasa
Martina Višnjić od
uređen od Martina Višnjić
Ne bih rekla ni da muški ni da ženski rod teže prepoznaje nezrelost, mada većina ljudi smatra da su žene naivnije i teže prepoznaju tu osobinu. Razlog tome je što žene kad se zaljube žele vjerovati da će se to promijeniti. Rekla bih da su žene itekako svjesne tih osobina kod suprotnog spola, ali većina nosi "ružičaste naočale" govoreći same sebi da nisu toliko nezreli.
–9 glasa
Zdenko Zulj od

Pitanje o tome jesu li žene naivnije i teže prepoznaju nezrele muškarce nego obrnuto je složeno i ne može se generalizirati, jer to ovisi o individualnim osobinama, iskustvima i okolnostima, a ne o spolu kao takvom. Međutim, postoje neki faktori koji mogu igrati ulogu u percepciji zrelosti partnera, ali oni nisu nužno vezani za naivnost.

Znatko od
Odgovor djeluje kao da je kopiran od umjetne inteligencije. Molim da ga napišete svojim riječima. Hvala.‌
Petra Zovko od
Ovo nije ni odgovor!‌
Znatko od
Odgovor je dobio dovoljno negativnih bodova tako da prijava nije ni potrebna.‌

Možda Vas zanimaju i ova pitanja...

4 odgovora 1.5k 👀
2 odgovora 365 👀
6 odgovora 1.1k 👀
3 odgovora 754 👀
2 odgovora 1.1k 👀

Medijska platforma Znatko

NAJNOVIJE VIJESTI

Impressum | Znatkova redakcija

17.1k pitanja

27.1k odgovora

10.7k komentara

1.8k korisnika

...