Augustina Kolak u rubrici Sport i rekreacija od Augustina Kolak [Megaktivan] (13.4k bodova)
Gdje je rođen? Kad je živio? U kojim disciplinama se takmičio?

+5 glasa
Sandra od Sandra [Ekstraktivan] (9.0k bodova)
odabran od Augustina Kolak

Najbolji odgovor
Norvežanin koji je nadimka Baby Shark, imena Andre Aamodt je najodlikovaniji skijaš svih vremena, osvojio je osam olimpijskih medalja od tih osam bile su četri zlatne medelje. Ima 12 odličja sa svjetskih prvenstava i ostvario je 21, pobjedu u Svjetskom kupu (8 u kombinaciji, 6 u veleslalomu, 5 u super-veleslalomu, 1 u spustu i 1 u slalomu).

1994. godine je osvojio veliki kristalni globus a naknadno i 3 mala kristalna globusa. Karijeru je završio s 425 utrka od kojih je 62 puta bio na postolju.