Zaraženu osobu potrebno je izolirati čim je više moguće te ju držati na udaljenosti od ostalih ukućana. Treba mu osigurati toplinu, ugodnost te redovito prati plahte i odjeću kako bi se virus čim manje zadržavao u prostoriji u kojoj on/ona obitava. Prostoriju u kojoj je ta osoba smještena treba zračiti, zbog toga što je svjež zrak uvijek dobar pomoćnih za imunitet, a tako se također uklanjaju virusne čestice iz zraka u toj sobi. Higijenu treba čim bolje održavati.
Što se tiče skrbi, treba odrediti jednu osobu koja će se brinuti za zaraženog, možda po kriteriju da se izabere onoga tko nije u rizičnoj skupini. Ta osoba bi trebala nositi masku i rukavice kada je u kontaktu sa zaraženim i uz to i dalje redovito prati ruke. Sav pribor kojim se zaraženi koristi treba oprati čim prije te paziti da ne dolazi u doticaj sa onime čime se ostali koriste (pribor za jelo, tanjur, čaše, pladanj...). Ako se zaražena osoba kreće po kući/stanu, neka to čini dok su otvoreni prozori te s maskom i uz pokušaj da čim manje dodiruje namještaj kojim se ostali koriste. Hranu donositi na pladnju bez direktnog kontakta.
Zaražena osoba mora pratiti svoje simptome te obavještavati druge kako se osjeća, čisto da osjeća potporu svojih ukućana te da se ne osjeća usamljeno. Također,iz izolacije ne smije izlaziti dok ne dođe negativan rezultat na test za virus, i preporuča se redovit kontakt sa liječnikom (koliko liječnik preporuči da je redovito).
I nemojte se bojati zato što ćete tako samo izazvati stres sebi i zaraženom. Na kućnoj njezi se oporavilo već mnogo ljudi, i sve ove preventivne mjere (koje smo naveli svi mi u odgovorima) su najbolje što samostalno možete učiniti.